Menu Close

Atviri pašnekesiai apie cosplay

Ne vieną anime gerbėją yra sužavėjusi cosplay (angliškai – costume play; kai persirengiama mėgiamo anime, manga ir t.t. veikėju) kultūra. Ne išimtis ir Lietuva, – nes vis sparčiau plinta ši – iš Tekančios Saulės šalies kilusi populiariosios kultūros dalis.
Todėl kad geriau suprasti, kuo kvėpuoja šiandieniniai coslay`eriai – kalbinu vieną iš žinomiausių Lietuvos cosplay bendruomenės narių – Karoliną Semaškaitę arba kitaip „Semashke“.

the picture of semashke tm

1. Kaip prasidėjo Tavo cosplay kelias?
2008-aisiais metais pirmą kartą gyvenime gyvai pamačiau Cosplayer`ius. Tai buvo Anime filmų festivalis Otaka Forum Cinemas kino teatre Vilniuje. Likau sužavėta ir nusprendžiau per artimiausią kitą renginį pati pabandyti cosplay`inti. „Užsikabinau“ ir iki šiol cosplay`inu.
2. Pagal kokius kriterijus pasirenki, ką cosplay`inti?
Pagal: veikėjo išvaizdą, būdo bruožus, kostiumo sudėtingumą, ir ar bus įdomu gaminti kostiumą, ar ne.
3. Koks Tavo manymu personažas Tave geriausiai įkūnija, kurį cosplay`inai ar net žadi cosplay`inti? Ir kodėl?
Katsuki Yuri iš naujojo anime Yuri On Ice. Dar jo nesucosplay`inau, bet manyčiau, kad mes ganėtinai esame panašūs. Panašios mūsų baimės, tikslo siekimo būdai; problemos.
4. Tavo manymu, ar užtenka tik kostiumo, kad žmogus būtų „geras“ cosplayer`is ar reikia dar kažko?
Žodžiai „geras“ ir „profesionalus“. Žodis „geras“ nelabai tinka, mano manymu, cosplay pasaulyje. Kiekvienas, kas nori cosplay`inti, jau yra geras cosplayer`is. Tai juk hobis rišantis įvairių filmų, anime, serialų, knygų ir t.t. fanus. „Profesionalus“ cosplayeris, manau yra tas, kuris cosplay`umi uždirba pinigus: nepriekaištingi kostiumai, vaidyba, įsikūnijimas.
5. Daugelis cosplay`erių kostiumus darosi patys. Tai norėjau pasiteirauti, kiek dažniausiai užtrunka Tau pačiai pasisiūti/pasidaryti kostiumą?
Viską diktuoja keli veiksniai: tinginystė, pinigų kiekis, laikas, bei kostiumo sudėtingumas. Tiksliai į šį klausimą yra labai sunku atsakyti. Kartais kostiumą pasidarau per kelias dienas, kartais tai užtrunka pusę metų.
6. Koks Tavo sunkiausias ir ilgiausiai kurtas kostiumas?
VI iš League of Legends.
Fotografas: James Glossop

VI cosplay by semashke Karolina Semaškaitė

7. Kokia cosplay proceso dalis Tau svarbiausia ar įdomiausia?
„Propsai“: ginklai, šarvai ir kitos butaforinės kostiumo dalys. Ypač daug dėmesio skiriu batų gamybai.
8. Be polinkio į cosplay Tu šiuo metu dar (kuo gyveni, užsiimi, domiesi, kokie hobiai ir pan.)……?
Mane „veža“ žvejyba. Studijuoju Juvelyriką ir Kalvystę Vilniaus Dailės Akademijos Telšių Fakultete, tad ir mano studijos pavirto į mano vieną mėgstamiausių užsiėmimų. Mėgstu žiūrėti fantastinius filmus, bei animaciją. Žaidžiu stalo žaidimus; League of Legends ir labai mėgstu keliauti. Mėgstamiausias festivalis – Mėnuo Juodaragis.
9. Koks šiandieninis Tavo gyvenimo kredo, kuris padeda Tau eiti pirmyn?
Kaip močiutė sako „niekas ant lėkštutės nepadės ir neatneš“. Tuo jau kurį laiką ir vadovaujuosi. Gal ir ne tik tuo. Stengiuosi daug daug pasiekti, nes užsispyrimo ir idėjų man netrūksta, tik gal įgyvendint jas visas maža laiko.
10. Kaip įsivaizduoji save po 5 metų?
Gyvenančią Škotijoje ir dirbančią marketinge, kol užsidirbsiu savo pačios juvelyrikos bei metalo ir cosplay dirbtuvėms ir taip pat besimokančią pas kokį nors juvelyrikos meistrą.
11. Ką palinkėtum savo ateities „aš“?
Kad Jungtinė Karalystė duotų leidimą po studijų atvykti ir gyventi Škotijoje. Škotija -mano svajonių šalis, kurioje esu gyvenusi ir studijavusi dvejus metus. Palinkėsiu ateities sau, kad Brexit‘as manęs nesustabdytų siekiant užsibrėžtų tikslų.
Su tokia gaida ir užbaigsime interviu. O skaitytojams palinkėsiu, kad ir Jūsų įvairios negandos nesustabdytų siekiant tam tikrų gyvenimo tikslų; kad viltys neliktų tik Jūsų galvoje, bet kad „žodis taptų kūnu…“

Publikuota: http://www.rasytojuakademija.lt/news/atviri-pasnekesiai-apie-cosplay/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!