Menu Close

Tenerifė: vestuvių rojus ištisus metus

Wedding in Tenerife
Nuotrauka iš asmeninio Dovilės Urbanaitės archyvo

Dovilė Urbanaitė žinoma vestuvių planuotoja ilgą laiką gyvenanti Tenerifėje, kaip ji pati teigia, idėją apie vestuvių verslą pakišo pati sala. „Sėdėdama pajūryje, stebėdama iš lėto besileidžiančią saulę ir klausydamasi jūros ošimo, pagalvojau, kaip smagu būtų čia susituokti. Ta mintis manęs neapleido – pradėjau rinkti informaciją, domėtis vestuvių vietomis, megzti kontaktus su vietiniais tiekėjais, tiesiog degiau iš noro šią svajonę paversti realybe. Kai matau įsimylėjusius ir labai laimingus jaunuosius, kurie mėgaujasi savo saulėta švente, labai džiaugiuosi, kad šią svajonę nutariau įgyvendinti.“

Mergina idėją pavertusi realybe įkūrė „Barefoot Bride Tenerife“ ir šiuo metu sėkmingai užsiima vestuvių planavimu Tenerifės saloje.

Tenerifė lankytojus stebina ne tik geru oru ar įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir kokybės bei kainos santykiu.     

Vestuves švęsti užsienyje nėra naujiena, todėl lietuviai neretai žvalgosi kitų egzotiškų kraštų jungtuvių šventei. Viena iš populiarių vietovių yra Tenerifė, kurioje galima susituokti ištisus metus, nes oras džiugina visus metus. Kai Lietuvoje gūdi žiema – Tenerifę lepina saulė. „Juk Tenerifėje – visuomet vasara! Tad drąsiai galite rinktis Tenerifę net ir žiemos vestuvėms. Labai smagu, kai poros pabėga iš gūdžios žiemos ir po kelių valandų jau gali mėgautis savo saulėta vestuvių ceremonija ant jūros kranto.”- pabrėžia pašnekovė.

Urbanaitė taip pat pridūrė, kad rengiant vestuvių šventę Tenerifėje nebūtina išleisti didžiulių sumų, kadangi labai realu, kad vestuvių šventė iš ties kainuos pigiau, nei Lietuvoje, net jei pora svajoja apie itin prabangią vestuvių puotą. “Dauguma mūsų klientų labai maloniai nustemba sužinoję kainas. Tenerifėjė, kaip ir Lietuvoje ar kitoje šalyje, vestuvių kaina gali labai svyruoti. Esame darę vestuves dvidešimčiai žmonių ir už 2000 eurų. Žinoma, tokiu atveju prabangos tikėtis nereikėtų, tačiau už 4000 – 5000 eurų galite gauti tikrai gražią šventę penkių žvaigždučių viešbutyje įskaičiuojant ir kitus vestuvių atributus (makiažas, šukuosena, fotografas, gėlės, gyva muzika ir t.t).“

Anot Urbanaitės Tenerifės sala turi, ką pasiūlyti ir tiems, kurie nori tikros prabangos ir privatumo. „Jei esate nusiteikę išleisti daugiau, galite, pavyzdžiui, išsinuomoti privatų paplūdimį vien tik jums, kuriame susituoksite, o po to jūsų romantiška vakarienė ošiant jūrai ir linksmybės po žvaigždėtų dangumi gali tęstis iki pat ryto. Tokios vestuvės tikrai primena pasaką.“

Pašnekovė dar pabrėžė, kad Tenerifė tai vieta, kurioje apskritai nuoboduliui laiko tiesiog nebus. „Tobulai gardus vietinis maistas, įspūdingi kraštovaizdžiai ir daugybė pramogų tikrai neleis nuobodžiauti. Dauguma čia atvykę vieną kartą šią salą įsimyli ir nori čia sugrįžti vėl ir vėl.”

Vestuvių planavimas Tenerifėje

wedding area in Tenerife
Nuotrauka iš asmeninio Dovilės Urbanaitės archyvo

Vestuvių planavimo laikas Tenerifėje neretai trunka trumpiau nei Lietuvoje. Dovilės teigimu, kai kurios poros į juos kreipiasi net atostogaudamos Tenerifės saloje ir netikėtai sugalvojusios sumainyti žiedus. „Su džiaugsmu apsiimame ir tokių projektų.”,- šypteli mergina bei toliau tęsia mintį: “Tačiau, visgi, bent jau mėnesio tikrai reikėtų viskam suplanuoti. Dauguma porų kreipiasi nuo pusės metų iki metų. Nepriimame užsakymų toliau nei du metai į priekį.”

Turint vestuvių planuotoją vestuvės ir jų planavimo procesas vyks greitai ir sklandžiai. “Didžiausiu iššūkiu turbūt bus vestuvių vietos išsirinkimas, nes visos jos – tobulai gražios, klientai dažnai juokauja, kad norėtų susituokti visose. Iš esmės pats planavimo procesas su mūsų komanda – itin paprastas ir aiškus, viską padarome taip, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir laukti vestuvių be jokio streso.“ ,- komentavo Dovilė Urbanaitė.

Pokalbio metu Dovilė minėjo, kad populiariausi mėnesiai vestuvėms rengti Tenerifės saloje yra balandis, gegužė, spalis ir rugsėjis. „Jei tekėčiau pati, galbūt rinkčiausi lapkritį ar net žiemą. Juk tada būname labiausiai išsiilgę vasaros, tad kodėl gi ten trumpam nepabėgus?“

Vestuvių organizavimo ypatumai patiems Tenerifės saloje

Urbanaitės nuomonė, kad pačiam susiorganizuoti vestuvių šventę Tenerifėje yra iš tiesų didelis iššūkis – net ir menkiausi dalykai gali sukelti galvos skausmą bei sugadinti svarbiausią jūsų gyvenimo dieną.

„Nuoširdžiai – tikrai nerekomenduočiau vestuvių planuotis patiems. Sunku nežinant vietinės kalbos, ieškant patikimų žmonių, suprantant, koks yra kainų lygis, nes vietiniai patiklius turistus mėgsta išnaudoti. Tikrai nesiūlyčiau vestuvių užsienyje organizuotis patiems, nes net menkiausia klaida čia gali labai brangiai kainuoti.

Su ispanais dirbti gali būti labai sunku, daugumai jų vien siestos galvoje. Tad atsakymų gali laukti labai ilgai, kas gražu jiems, dažniausiai visiškai nebus gražu lietuvaitėms nuotakoms, kurių estetinis pojūtis yra labai išlavintas. Ne kartą turėjome klientų, kurie į mus kreipiasi paskutinę minutę, nes iš pradžių planavosi viską patys, tačiau vėliau suprato, kad tai kainuoja be galo daug laiko ir nervų. Galbūt įmanoma susiplanuoti šventę Lietuvoje, kur visus pažįstate, kalbate kalba ir t.t, tačiau to tikrai nesiūlyčiau daryti planuojant vestuves užsienyje. Yra itin svarbu atrinkti tinkamus ir patikimus tiekėjus, o kaip žinoti, kad vestuvių dieną jie tikrai neapvils, atvyks ir profesionaliai atliks savo darbą? Kas, jei fotografas vestuvių dieną nepasirodys, vestuvių vietą, kurią išsirinkote internetu, realybėje atrodys visai kitaip. Kas spręs paskutinę minutę iškylančias problemas ar klausimus (o tokių būna labai dažnai). Taipogi, vestuvių planuotoja gali padėti stipriai sutaupyti, juk turistams visuomet būna pasakomos išpūstos kainos. Tad nuoširdžiai, niekuomet nesiūlyčiau vestuvių užsienyje planuotis patiems.“

Įsimintiniausia – emocijos

A just married couple posing on the stairs in Tenerife
Nuotrauka iš asmeninio Dovilės Urbanaitės archyvo

Urbanaitės teigimu, emocijos – įsimintiniausios vestuvių akimirkos. „Susižavėjimo kupinos jaunikio akys, pamačius ateinančią nuotaką, jų saldus bučinys po priesaikos mylėti amžinai, jų tėvelių džiaugsmo ašaros ir šilti apsikabinimai su jaunaisiais, kai po ilgo planavimo proceso pagaliau visi drauge galime pasidžiauti nuostabiu rezultatu. Planuotojos darbas yra tikrai nelengvas. Kiekvieną dieną kyla įvairiausių iššūkių, darbo valandos kartais gali būti be galo ilgos, kiekviena detalė tokia svarbi, reikia labai daug kruopštumo, atidumo ir meilės savo darbui, kitaip varikliukas šį darbą dirbti greitai užgestu. Tačiau būtent tos emocijos, kurias išgyvename kartu su pora, tas džiaugsmas vestuvių dieną ir saulėti prisiminimai, kuriuos padedame sukurti jaunavedžiams ir yra patys įsimintiniausi momentai mums. Tai įkvepia judėti į priekį ir atiduoti visą save.“

Pabaigai Dovilės patarimai jauniesiems

“Skriskite į Tenerifę bent savaitei, ši sala tikrai turi ką pasiūlyti ir svajojantiems apie ramų poilsį prie jūros ir mėgstantiems nuotykius ir išvykas. Galite leisti dienas mėgaudamiesi saulės voniomis, keliaudami laivu ir stebėdami delfinus, kurių Tenerifėje galima pamatyti itin daug, nardydami, pramogaudami viename geriausių vandens parkų pasaulyje, lankydami didžiausią Ispanijos ugnikalnį ir įspūdingus tarpeklius, o vakare stebėdami saulėlydį jaukiame restorane besimėgaudami šviežiomis jūros gėrybėmis ir sangrija.“,- pabaigai pridūrė pašnekovė.

Susidomėjote vestuvėmis Tenerifėje? Turime gerų žinių! Dovilę bus galima sutikti vestuvių parodoje „IŠTEKU.LT“, kuri vyks spalio 20-21 dienomis „LITEXPO“, kur galėsite ją gyvai pakalbinti apie vestuves Tenerifės saloje.

Publikuota: vestuviumados.lt/Tenerifė: vestuvių rojus ištisus metus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!