Menu Close

Vestuvių organizavimas ir iššūkiai (II dalis)

a wedding planner at a wedding venue
Nuotrauka iš asmeninio archyvo (Tatjana Vasičkina)

Vestuvių pasiruošimas jauniesiems gali būti tikras iššūkis. Planuojant vestuvių šventę jaunajai porai tenka apsvarstyti įvairius niuansus ir pagrindiniai iš jų – biudžetas bei pačios šventės koncepcija, – kaip teigia vestuvių planuotoja ir organizatorė Tatjana Vasičkina.

Pirmiausia, svarbu suprasti, ko nuotaka nori ir tada, kuo puikiausiai išsigrynins šventės koncepcija. Jei jaunieji neturi vestuvių vizijos, visada „galima pasitarti su vestuvių planuotoja, ir gal ji patars nekelti šurmulingų vestuvių, o geriau išvykti į salas ir romantiškai susirašyti dviese?“, – kaip kad teigia T. Vasičkina.

Neretai jaunieji kreipdamiesi į vestuvių planuotojų komandą nenusistato, kiek gali išleisti savo vestuvių šventei. Anot organizatorės, kad tik pradėjus bendrauti su jaunaisiais, ji iškart pasidomi, koks galimas vestuvių biudžetas. Yra ne viena pora, kuri pasako, jog net neįsivaizduoja, todėl Vasičkina iškart paruošia apytikslų „standartinį“ pasiūlymą su kainomis „nuo“, kad pora geriau susiorientuotų situacijoje bei suprastų, ko jie tikrai nori, o ko ne. Taip pat planuotoja užsiminė, jog nuolat jauniesiems pabrėžia, kad biudžetas gali išaugti 10 – 15 procentų, nes dažnai būna, kad sutaupoma vienoje ar kitoje vietoje ir tada yra galimybė likutį išleisti papildomoms pramogoms ar dekorui.

a wedding planner team putting chairs in the right place
Nuotrauka iš asmeninio archyvo (Tatjana Vasičkina)

Paklausus organizatorės apie vestuvių biudžetą ji pašmaikštauja, kad „labai paprastoms – 20 eurų, tiek kainuoja santuokos registravimas Metrikacijos Rūmuose.“ Bei dar priduria, kad biudžetui tikrai nėra ribų. Viskas priklauso nuo pačios poros. Pavyzdžiui, kai kurie jaunieji, kaip kad tegia Tatjana Vasičkina, daugiau dėmesio skiria dekorui, kiti vakarinei programai. „Kai kurios poros daugiau investuoja į pobūvio vietą, bet nesamdo vedėjo ir panašiai. Variantų visada yra begalė.“

Patarimai ateities nuotakoms

a wedding planner team is setting up the decorations
Nuotrauka iš asmeninio archyvo (Tatjana Vasičkina)

Vestuvių planuotoja ir organizatorė Tatjana Vasičkina ateities nuotakoms pataria pradėti planuoti šventę prieš pusantrų ar net prieš dvejus metus. „Kadangi per tą laiką tikrai galima spėti viską suplanuoti gerai ir gauti būtent tai, ko nori, o ne „kas liko“.

Taip pat, jei vis dėlto pora nusprendžia patikėti suorganizuoti jų vestuvių šventę planuotojai – svarbu pabendrauti su visomis, kurios pateko „į atranką“ ir tai leis jums suprasti, kuri iš organizatorių tinka bei patinka.

a wedding planner team at the venue doing work
Nuotrauka iš asmeninio archyvo (Tatjana Vasičkina)

„Moteris visada privalo daryti tai, kas jai patinka – tokia yra moters prigimtis. Jei patinka pačiai organizuoti savo vestuves – būtinai darykite tai savarankiškai, Jums pakaks tik vestuvių koordinatorių pačią vestuvių dieną. Tačiau jei matote, kad Jums geriausia išdirbti dvi pamainas darbe negu prisėsti prie pakvietimų teksto sudarymo arba ceremonijos planavimo, suraskite tinkamiausią planuotoją ir patikėkite savo rūpesčius jai. Testuokite, ir raskite tai, kas Jums patinka labiausiai! Tik su meile padaryti darbai bus atlikti nepriekaištingai ir atneš džiaugsmo Jums ir Jūsų artimiems.“, – pabaigai pridėjo vestuvių planuotoja.

Pirmą straipsnio dalį galite skaityti: Vestuvių organizavimas ir iššūkiai (I dalis)

Publikuota: http://www.vestuviumados.lt/vestuviu-organizavimas-ir-issukiai-ii-dalis/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!